Preloader Close

Ekibimiz

Ayça Aytaç
EKIBIMIZ

Ayça Aytaç

 

Profesyonel Koç (PCC),  Öğrenci Koçu ve İzotomi Analisti,  Eğitmen,  Eğitim ve Kariyer Danışmanı, 

Master Practitioner of Neuro-Linguistic Programming®

Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra, İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisansını tamamlamıştır. Pazarlama iletişimi sektöründe 20 yıl çalışıp, bu süreçte, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde 21. yy. yetkinliklerini kullanarak eğitimler vermiştir. Özellikle üniversitelerde gençlerle yaşadığı deneyimler sonrasında, üniversitede olan ve üniversiteye hazırlanan gençlerin bir çoğunun hedeflerini netleştiremediklerini ve eğitim sürecinde iş hayatına gerektiği şekilde hazırlanamadıklarını gözlemlemiştir. Bu süreçte, asıl isteğinin insanlara, özellikle gençlere dokunmak ve onlara fayda yaratmak olduğunu fark ederek, profesyonel hayattaki birikimlerini daha yararlı ve etkin bir şekilde kullanabileceği inancıyla, hayallerinin peşinden giderek odağını bu yöne döndürmüştür. 

Koçluk yolculuğunda, ACTP sürecini Sola Unitas Akademi’de tamamlayarak ICF Akredite, Profesyonel Koç ünvanını almıştır. Ardından, Öğrenci Koçluğu ve Yönetici Koçluğu eğitimlerini tamamlamış, ICF sınavı sonrasında elde ettiği PCC ünvanı ile sayılı ünvanlı koçlar arasındaki yerini almıştır.  Amerika merkezli Be-Live in U tarafından verilen, ICF ve Society of NLP akredite olan NLP master eğitimleri ile profesyonel eğitmen eğitimlerini tamamlamıştır; Richard Bandler lisanslı NLP Master Practitioner ünvanına sahiptir.

İngiltere merkezli Paul Ekman International tarafından verilen “Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler” (ESaC) ve “Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirme” (ETaC) eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mikro mimik ve doğruluğu değerlendirme uzmanlığını almaya hak kazanmıştır. Points of You Expert eğitimini, Adler International Canada tarafından verilen “Duyguları Yönetmek” ve Anka Koçluk tarafından verilen “Koçlar için NLP Teknikleri” eğitimleri ile EMCC tarafından verilen Mentorluk Eğitici Eğitimini tamamlamıştır. 

Association For Coaching ve International Coaching Federation (ICF) üyesidir. Sürdürülebilir Kentsel Kalkınma Derneği’nin Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesidir. AB Projesi kapsamında,  ÇSGB ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya’da bulunan üniversitelerin Kariyer Merkezi kurulumu projesinde eğitmen olarak görev yapmıştır. AC’nin Gelecek İçin Koçluk, PERYÖN ve Limak Vakfı ile Türkiye’nin Mühendis Kızları, Çelikel Vakfı’nın Yönderlik Programı, vb projelerde gönüllü koçluk ve mentorluk çalışmalarına devam etmektedir. YeniBirLider Derneği’nin LEAD21 Fellowship Programı’nın Koçluk Sürecini tasarlamış ve hayata geçmesini sağlamıştır; aynı zamanda programda gönüllü koç olarak da yer almıştır. “Ebeveyn Kitaplığı” kitabına katkı sağlayan yazarlar arasında olup halen Türkiye’nin ilk dijital koçluk dergisi olan Coach Magazine Türkiye’de yazarlık yapmaktadır.

Şuan için ise; kurucusu olduğu Ayça Aytaç Coaching’de  Koç, Eğitmen ve Danışman olarak çalışmalarını yürütürken aynı zamanda Gelişime Yolculuk Koçluk, Eğitim ve Danışmanlık ile gerçekleştirdiği partnerlik ve işbirliği doğrultusunda gelişim çalışmalarına keyifle devam etmektedir. Kurumlara, üniversitelere ve başta Türkiye Özel Okullar Derneği olmak üzere okullarda öğretmenler ve okul yöneticileri  ile anne babalara yönelik olarak, kişisel gelişim, kişisel farkındalık, pozitif zihin kullanımı, koçluk yetkinlikleri ile iletişim, vb. konularda eğitim, seminer ve atölye çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca, koçluk bitirme tezini “Gençlerin Meslek Seçiminde Etkili Olan Kriterler” üzerine yazmış bir İzotomi Sertifikalı Analist olarak, gençlerin bireysel kariyer planlama çalışmalarına yönelik görüşmelerini, aile danışmanlıklarını ve grup çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Üniversite öğrencisi bir erkek çocuk annesi ve bir seyahat tutkunudur.

Uzmanlık alanları: Kariyer koçluğu ve danışmanlığı, öğrenci koçluğu, motivasyon koçluğu, eğitim danışmanlığı, NLP eğitimleri, kişisel gelişim eğitimleri, yetkinlik eğitimleri,  anne baba eğitimleri, öğretmen eğitimleri, Points of You Expert.

 

 


 

EKİBİMİZ

EKİBİMİZ

Tuba Karagöz Sever

Tuba Karagöz Sever

Ayça Aytaç

Ayça Aytaç

Gülşen Özal

Gülşen Özal