Preloader Close

Ekibimiz

Tuba Karagöz Sever
EKIBIMIZ

Tuba Karagöz Sever

 

Kurucu - Gelişime Yolculuk Koçluk, Eğitim ve Danışmanlık 

Profesyonel Koç (Yönetici Koçu, Takım ve Grup Koçu, Kariyer ve Gelişim Koçu),  

Mentor, Eğitim ve Yönetim Danışmanı, İnsan Kaynakları Danışmanı

Tuba Karagöz Sever, Lisans eğitimini İşletme, Yüksek Lisans eğitimini ise “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” üzerine tamamlamıştır. “Kariyer ve Gelişim Koçluğu’nun Kişiler Üzerindeki Etkisi” üzerine ise tezini yazmış ve birçok noktada kaynak olarak kullanılmıştır.

En büyük tutkusu, kişisel gelişim ve insan odaklı yaklaşım olan Sever, kurumsal hayatının ilk 2 yılı İK yapılanması ve modülleri üzerine yazılım sektöründe deneyim sağladı, sonrasında da yep yeni bir kariyer basamağına İnsan Kaynakları alanında Koç Holding Grubu - Ford Otomotiv San. A.Ş. ‘de adım atmış olup bu alanda yaklaşık 17 yıl süre ile İK içinde bir çok görevde yer almıştır. 14 yılı ise aktif olarak eğitim & öğrenme tasarımı ve gelişimi süreçlerinde geçmiştir. Hemen akabinde; yaklaşık 2 yıl Grup Hastaneleri’nde – İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmıştır. Yıllardır kurumsal yaşamın içinde olan Sever, gelişim yolculuğunda hayalini gerçekleştirerek kurumsal yaşamı anlatan tarafa geçmeyi tercih etmiştir. Yaklaşık 7 yıldır ise; Gelişime Yolculuk Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık’ta kurucu ve gelişim çalışmalarına keyifle devam etmektedir. Sen Ol Diye! Koçluk ve Mentorluk Platformu kurucu ortaklarından olup Yönetim Kurulu’ndadır. Aynı zamanda; Türkiye’nin ilk ve tek Koçluk dergisi Coach Magazine Türkiye kurucu ortaklarından olup, yönetim Kurulu’ndadır. 

Yaşam boyu öğrenmeye, sürekli gelişime inanan ve deneyimlerini her fırsatta paylaşmayı borç bilen Sever,  Profesyonel Koçluk alanında da başarılı bir şekilde ilerlemektedir. Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF  etik kuralları kapsamında da Koçluk mesleğini büyük bir titizlikle yapmaktadır. Öğrenme ve gelişim yolculuğunda ise  ACTP sürecini  başarı ile tamamlamıştır. Kurumsal iş hayatı ve Koçluk sürecine ilave olarak ise; kurumlarda, okul ve üniversitelerde çeşitli konularda 20.000 saati aşkın eğitim – seminer programları vermiştir.

En büyük tutkusu kitaplardır. İyi bir okuyucu olmakla birlikte kaleme dökmeyi de bir o kadar sevmektedir. Geçmiş yıllarda 6-7 yıllık yazarlık tecrübesi olmakta olup, bu süreye kadar yazılan ve halen yazmakta olduğu yazılarını bir araya derleyerek kitap hazırlıkları için çalışmalarına devam etmektedir. Kitaplara ek olarak ise; fırsat buldukça sosyal psikolojiyi araştırmakta – okumakta, resim yapmayı, tenis oynamayı, şarkı söylemeyi, doğa yürüyüşleri ve otomotiv sporlarını takip etmekten müthiş keyif almaktadır. Her fırsatta okumaya, araştırmaya, aydınlanmaya ve bilgiye aç olan Sever, yaptığı her işten keyif alarak, inanarak ve yaşayarak yapmayı tercih edenlerdendir.

İçinde “insan” olan her noktada mucize ve gelişimin var olduğuna inanarak,  bireylerin içindeki potansiyelini keşfetme sürecinde yol arkadaşlığı yapmakta ve tüm çalışmalarına bu bakış açısı ile ışık tutmaktadır. 

Uzmanlık alanları; davranışsal yetkinlik bazlı kişisel gelişim & liderlik eğitimleri, yönetici koçluğu, takım koçluğu, kariyer & gelişim koçluğu, mentorluk ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı'na yönelik süreç desteği ve eğitimleri üzerinedir. Evli ve 14 yaşında Duygu Zeynep adında bir kız annesidir.

EKİBİMİZ

EKİBİMİZ

Tuba Karagöz Sever

Tuba Karagöz Sever

Ayça Aytaç

Ayça Aytaç

Gülşen Özal

Gülşen Özal